Pivovarský dům

Obiecałam wczoraj napisać o naszych nowych odkryciach, ale piątki zdecydowanie pachną weekendem a ten sprzyja spacerom a nie siedzeniu przy komputerze. Ale już się poprawiam.

Pianka, po której Franek się tak krzywił należała do Piva Svetlego, które miało wyjątkowy słodki aromat a jednocześnie było po prostu klasycznym jasnym piwem. Dla mnie aromat był lepszy od smaku, ale Krzysiek się nim zachwycał.


Słów kilka o tym gdzie się znaleźliśmy i gdzie warto jeszcze będzie wrócić, by posmakować pozostałych rodzai piwa.  Pivovarský dům działa od 1998r i znajduje się na rogu ulic Ječná/Lípová 15. Miejsce sympatyczne, wystrój browarniany (klimat przyjemny, ale przyciemniony nie sprzyja zdjęciom), pivne menu chyba jedno z najlepszych jeśli chodzi o małe Praskie browary. Na liście znajdziemy: Štěpán pale lager i dark lager a także piwa smakowe: bananowe, kawowe, wiśniowe, jagodowe pokrzywowe czy pszeniczne, czyli coś zdecydowanie dla Pań choć pewnie i wielu Panów doceni ich smaki.Póki co przetestowaliśmy bananowe, pszeniczne i Svetle, ale zapewne wrócimy przetestować pozostały asortyment.

Pivowarsky Dum i pozostałe opisane przez nas miejsca zaznaczone są oczywiście na naszej mapie Czech: https://mapsengine.google.com/map/u/1/edit?hl=pl&authuser=1&mid=zipQcJA0XuwE.kzKu-60OKKBI
Prześlij komentarz