Pierwsze wrażenia

Zadomawiamy się na Vinohradach, bo tu przyszło nam mieszkać. Okolica piękna - same zabytkowe kamienice. Tuż obok nas jest też park nazywający się Havlíčkovy. Jest położony na zboczu wzgórza z którego jest całkiem niezła panorama. Musze się tylko przyzwyczaić, żeby nie wychodzić z domu bez aparatu, to systematycznie będę dodawać zdjęcia. Jak tylko się zazieleni park będzie piękny.

Wczoraj zrobiliśmy z Frankiem wstępne rozeznanie okolicy i powoli próbujemy sobie radzić w życiu codziennym. Udało nam się zreperować wózek - a właściwie to pokazać Panu co nam się zepsuło i nam naprawił  i udało się kupić igłę i nitkę z czego o igłę potrzeba było poprosić :)

Jesteśmy też po pierwszych większych zakupach (w Tesco). Ceny zawsze są ciekawiącym tematem. Na pierwszy rzut oka ceny większości artykułów są minimalnie wyższe niż w Polsce. W tę większość jednak zdecydowanie nie wlicza się nabiał i w szczególności artykuły żywnościowe dla dzieci. Co do konkretów to jeszcze o nich napiszę przy bardziej żywnościowych zakupach, bo te były zdecydowanie z działu chemia gospodarcza.

Będziemy tworzyć na googlach własną mapę Pragi i Czech w miarę jak będziemy je odkrywać. Może akurat ktoś będzie potrzebował pasmanterii czy sklepu z żelastwem, albo będzie chciał zainspirować się naszymi "wypadami" po Pradze i po Czechach ;)

Mapa dostępna tutaj

Adresy:
Pasmanteria - LÁTKY MRÁZ - igły, nici, materiały - Sázavská 34, Praga
Sklep z żelastwem - Železářství Mistr - śrubki, śrubeczki, gwoździki, śrubokręty i inne- Korunní 763/19, Praga

Dla zainteresowanych słowniczek:
jehla - igła
prosím jehlu - poproszę igłę
šroub -śruba
2 komentarze