Panorama i browary

Ostatnia panorama, którą obiecałam pokazać naszym gościom to ta "z" i "na" Hradczany. Ta na Hradczany najlepiej prezentuje się z mostu Legii.Natomiast z Hradczan najlepsza jest ta spod praskiego zamku.Oczywiście co dla nas najlepsze nie znaczy, że dla każdego, ale zajrzeć tam na pewno warto.

Trudno byłoby rzecz jasna zwiedzać Pragę bez posmakowania piw przede wszystkim tych z praskich browarów, których nie da się kupić w sklepach.

Punktem obowiązkowym był więc Strachovsky Klaster i jego smakołyki. Pisaliśmy już o tym browarze jednak bardzo pobieżnie. Pozwolę sobie więc uzupełnić kilka informacji.

W piwnym menu tego browaru znajdziemy: Sv. Norbert India Pale Ale - IPA, Sv. Norbert Amber lager, Sv. Norbert Dark lager. Są także piwa sezonowe - nam jednak nie udało się załapać na to sezonowe, bo już się skończyło. Pojawi się zapewne tydzień przed Wielkanocą Sv. Norbert velikonoční, ale jeszcze chwile potrzeba na niego poczekać.

Te piwa docenili szczególnie nasi panowie ze względu na ich klasyczny i zarazem intensywny smak.
Panie jednak obiecane miały smakowe piwa w Pivovarskim Dum'ie. W drodze powrotnej do domu był to nasz ostatni przystanek.


Przetestowaliśmy już większość smaków: piwo bananowe, wiśniowe, kawowe, marcowe, pszeniczne i svitle i możemy uznać pivovarsky dum za przystanek obowiązkowy dla naszych gości :)

Ważnym odkryciem było, iż wyroby tego browaru można zakupić na wynos w butelce 0,7l. Cena jednak zdaje się być niezbyt atrakcyjna, bo 150Kc. Dla tych jednak, którzy chcą przywieźć praską esencję, gra może być warta świeczki :)

2 komentarze