Węgierskie wojaże. Dzień 4

Niedzielę mieliśmy spędzić w pięknym Baja, pachnącym papryką i zupą rybną...
Niestety Baja nie było ani piękne ani nijak pachnące no może kawą na którą wybraliśmy się w ramach zrehabilitowania wspomnień z tej mieściny...

No może rynek był całkiem ładny, ale to chyba wszystko.Z rana wybraliśmy się do Franciszkanów na mszę przeszedłszy przez kilka rozkopanych ulic. Później mieliśmy się powłóczyć trochę po mieście, ale to nie był zbyt udany pomysł, bo miasto urokiem zdecydowanie nie grzeszyło. Nie odpuściliśmy jedynie starej serbskiej cerkiewce gdzieś w plątaninie uliczek. I była to dobra decyzja.

Serbska cerkiew skrywa w swym wnętrzu misternie rzeźbiony, skrzący się od złota ikonostas i XVIII-wieczne malowidła. Choć jest bardzo zniszczona i zaniedbana kryje w sobie dawne piękno, zapach kadzidła i szepty modlitwy...

Wracając w stronę rynku, na którym zostawiliśmy samochód zaglądnęliśmy przez płot do synagogi,

oraz zatrzymaliśmy się na kawę i małe co nieco w Galerii Cukroszada.I tak ruszyliśmy dalej w poszukiwaniu słońca i dalszych przygód... a dokładnie w stronę Harkany, miejscowości ze słynnymi basenami termalnymi.

Po drodze mieliśmy okazję przeprawić się promem przez Dunaj, lecz była to dość krótka przyjemność.Późnym popołudniem dotarliśmy do Harkany. Tam zatrzymaliśmy się na campingu zaledwie kilkaset metrów od term.
Nocleg był zdecydowanie na najwyższym poziomie ze wszystkich campingów na jakich nocowaliśmy. Zostaliśmy na nim 2 noce.

700Ft za osobę
600Ft za namiot
195Ft opłata aklimatyzacyjna
brak dodatkowej opłaty za samochód
czyli nocleg wychodził jakieś 18zł.

Niestety tego dnia nasze morale miały kryzys. Było zimno i deszczowo a my zamiast cieszyć się wakacjami wciąć uciekaliśmy przed deszczem spędzając kolejne godziny w samochodzie. Zaczęliśmy się zastanawiać nawet, czy nie uciec do Chorwacji. Zwyciężył jednak zdrowy rozsądek i zostaliśmy na Węgrzech. Po planowaliśmy mimo pogody kolejny dzień. Karol z Anetą mieli ruszyć na baseny a ja z Krzyśkiem do pobliskiego Peczu i winiarskiego regionu Villany & Siklos.

Wieczorem mimo chłodu nawet udało się posiedzieć i pogrilować a na poprawę morali zjeść ostatnią porcję ogórków Mamy...
3 komentarze